Haber

Rusya lideri Putin, Hiroşima’yı vuran nükleer füzelerden 12 kat daha büyük olan Yars füzesinin devreye alınması talimatını verdi.

Rusya-Ukrayna Savaşı’nın uzaması ve Kremlin yönetiminin cephede istenilen sonuçları elde edememesi üzerine Putin son çare olarak kendisini nükleer silahlara attı. ABD ve İngiltere’yi vurabilecek dev kapasiteli Yars füzelerinin devreye alınması emrini Putin’in verdiği belirtildi.

“ÜÇ BATI”

Uluslararası basında yer alan haberlerde Putin’in nükleer savaşa hazırlanıyormuş gibi görünerek Batı’ya nükleer tehdit yaptığı şeklinde yorumlandı. Çarşamba günü yayınlanan görüntüler, bir Rus Yars roketinin Moskova’nın güneybatısındaki Kaluga bölgesindeki Kozelsk askeri yerleşkesindeki bir siloya yerleştirildiğini gösteriyor.

HİROŞİMA’YA ATILMIŞ BOMBADAN 12 KAT DAHA BÜYÜK

Öte yandan Rus Komsomolskaya Pravda gazetesi, Yars’ın “Hiroşima’yı yerle bir eden bombadan 12 kat daha büyük” bir kapasiteye sahip olduğunu yazdı. Rus askeri yetkililerinden Vadim Vyazovsky, “Yeni stratejik silahların devreye girmesiyle vatanımız rahat uyuyabilecek” dedi.

NÜKLEER KULLANIMINI SORUN OLARAK GÖRÜYORLAR

Öte yandan Putin ve bazı Rus yetkililer, Rusya’nın varlığını tehdit edecek bir saldırı dışında nükleer silah kullanmayacaklarını savunuyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu